A V O I N N A  

 

ma

ti     16 - 22 / 24

ke   16 - 22 / 24 

to    16 - 22 / 24

pe   16 - 04 / 05   

la    14 - 04 / 05  

su

__________________________________________________________  

LIVE MUSAA     

Musiikkia laidasta laitaan, kaikki genret

Showtime  n. 21 - 24         K - 18   n. 21.00 alkaen   


A - OIKEUDET 


Lippuhinnat vain bändien showtime aikana. Ei narikkamaksua

____________________________________________________

FESTARIT ROKKIKARHUSSA

11. - 12.5.   MC FEST

25. - 26.5.   RHYTHM & BLUES FEST

29. - 30.6.   REGGAE & RAP FEST

03. - 04.8.   PUNK & SUOMIROCK FEST

  2. - 3.11.   BLACK & PAGAN FEST

____________________________________________________

25. - 26.5.   RHYTHM & BLUES FEST

                   Kaksi iltaa ja monta bändiä 

                   Showtime perjantaina n. 20 - 02               Liput 6,-

                   Showtime lauantaina  n. 18 - 02               Liput 9,-


25.05.   20.00   BLUESVILLE

             22.00   DUSTYHOUND BLUES BAND

             23.00   ANTSU HAAHTELA

             24.00   Jamit


26.05.   18.00   MASTERTONES

             19.00   PAX AMERICA

             20.00   THE GROOVE ROASTERS

             21.00   BLUESNAKE

             22.00   HOTBONES

             24.00   THE ROINE BLUES BAND

____________________________________________________

01.06.   SUPERDIESEL

             THE SKANKBEAT

             PRIME TIME VIOLENCE

             Rock / ym.

             Showtime n. 21.00                                          Liput 5,-

____________________________________________________

02.06.   BLACK MASS PERVERTOR

             CADAVERIC INCUBATOR

             GRAVE VIOLATOR

             SADOKIST

             Black Metal

             Showtime n. 20.00                                           Liput 7,-

____________________________________________________

09.06.   VAN (SWE)

             GLOOMY GRIM

             WRATHRONE

             Showtime n. 21.00                                           Liput 7,-

____________________________________________________

15.06.   PEPE AHLQVIST

             GIDDY COOTS

             Blues / ym.

             Showtime n. 21.00                                           Liput

____________________________________________________

16.06.   COVERIZER

             Covereita

             Showtime n. 22.00                                           Liput 5,-

____________________________________________________

28.06.   THE AEON

             SAMI HEIKKILÄ

             Psychedelic Occult Experience

             Showtime n. 21.00                                           Liput 6,-

____________________________________________________

29. - 30.6.   REGGAE & RAP FEST

                   Kaksi iltaa ja monta bändiä (julkaistaan kohta)

                   Showtime perjantaina n. 19 - 01               Liput 6,-

                   Showtime lauantaina  n. 18 - 01               Liput 9,-


29.06.   Salomo

             Ras Kontti

             Tba

             Tba

             Tba

30.06.   Puppa J

             Temppeli

             Tba

             Tba

             Tba

             Tba

____________________________________________________

27.07.   UNSHINE

             TSUHNA

             VETTEN ÄPÄRÄT

             Folk Metal

             Showtime n. 21.00                                           Liput 5,-

____________________________________________________

03. - 04.8.   PUNK & SUOMIROCK FEST

                   Kaksi iltaa ja monta bändiä 

                   Showtime perjantaina n. 19 - 01               Liput 6,-

                   Showtime lauantaina  n. 17 - 01               Liput 9,-


03.08.   NIINISTÖ JA LISKOJENGI

             KANSLIA

             TOHTORI SEPPÄLÄ

             SUOMEN TEXAS

             FLADDERPUCK

             Tba

04.08.   TYÖLÄIS SINFONIA

             YELLOW PLAGUE

             KURITUS

             KARLEBY FITTANS

             LAST TO EXIST

             KALLOT

             Tba

             Tba

____________________________________________________

11.08.   PLASTIC TEARS

             RUNNING REALITY

             HANGMAN PROJECT

             LAMF

____________________________________________________

17.08.   ROCKET ROLLERS BAND

____________________________________________________

18.08.   WYNKED DELIRIUM (MAS)

             VAPAHTAJA

             VIOLENT FAILURE

____________________________________________________

31.08.   TINKERBELLA & WHISTLIN WOLVES

____________________________________________________

01.09.   JARI TIURA

____________________________________________________

08.09.   VOLYMIAN

             SERAPHIEL

             SAINTS FOR MASS PRODUCTION

____________________________________________________

15.09.   SEVEN MUGS

____________________________________________________

22.09.   BIG JAY V & THE BAND

____________________________________________________

29.09.   SOLID WASTE

____________________________________________________

17.11.   ELVIS FESTIVAALI

____________________________________________________

24.11.   NÉCROPOLE (FRA)

             KUILU

             NEPHILIM´S HOWL

____________________________________________________

KÄTEINEN - VISA - ELECTRON - MASTERCARD          

Tykkää
111729